توضیحات

 بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس دارای 70 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه و مقالات ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس :

بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارسفرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 70
تاریخچه

این تحقیق در رابطه با شركت بسته بندی پاژپارس می باشد كه اندك زمانی از تاسیس این شركت می گذرد كه ساخت آن در سال 82 شروع و در سال 83 به بهره برداری رسیده است و پرسنل آن 104 نفر می باشد و محل كارخانه در شهرك صنعتی چناران كیولمتر 50 مشهد می باشد و دفتر مركزی آن واقع در مشهد بلوار خیام , خیام 10 , نبش زنبق می باشد كه در این دفتر 10 نفر حضور دارند. در شركتهای خصوصی به استثناء مدیری و مدیران آن بقیه پرسنل آن كارگر می باشند اما در شركتهای دولتی به این اشخاص كارمند گویند و این تفاوت بین شركتهای خصوصی و دولتی می باشد و هدف از تاسیس آن ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای نیروی فعال جامعه و خود می باشد.


1ـ1ـ اهمیت شناخت قوانین و مقررات

معمولاً بررسی تحولات اقتصادی و اجتماعی و شناخت جامعه و روابطه در هر دوره‌ی تاریخی و قوانین و مقررات جاری آن زمان از اهمیت بسزائی برخوردار است همه می‌دانیم كه قانون كار در هر كشوری از مهمترین قانون بعد از قانون اساسی می‌باشد. و بی تردید آگاهی و شناخت دست‌اندركاران از قوانین كار و تأمین اجتماعی صرف‌نظر از قانون اساسی كه همه‌ی مردم بایستی از آن آگاه باشد. هم به لحاظ اجرائی و هم به لحاظ نظری مفید و مؤثر خواهد بود، زیرا بسیاری از اختلافات در محیط های كار كه سبب تضییع وقت و منابع می شود از عدم آگاهی از قوانین و مقررات است. پس لازم است افرادی كه مسئولیتی را می پذیرند به قوانین و مقررات حوزه‌ی فعالیت خود شناخت كافی پیدا كنند. به عنوان مثال یك حسابدار حقوق و دستمزد علاوه بر اصول حسابداری بایستی اطلاعات دقیق از قوانین (كار، تأمین اجتماعی، مالیات) داشته باشد تا در انجام كارها موفق باشد.

2ـ1 كارگر چه كسی است؟

كارگر از نظر قانون كار كسی است كه در مقابل دریافت حق السعی اعم از مزد، حقوق، سود، كمك عائله‌مندی، هزینه مسكن، خوار و بار، ایاب و ذهاب و سایر مزایا به درخواست كارفرما كار می كند.

3ـ1 كارفرما چه كسی است؟

شخصی است حقیقی و حقوقی كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دریافت حق السعی كار می كند. كلیه‌ی كسانی كه عهده‌دار اداره، كارگاه هستند نماینده كارفرما محسوب می شوند و كارفرما مسئول كلیه تعهداتی است كه نمایندگان مذكور در قبال كارگر به عهده می گیرند.

4ـ1 كارگاه چه محلی است؟

محلی است كه كارگر به درخواست كارفرما یا نماینده او در آنجا كار می كند از قبیل موسسات صنعتی، كشاورزی، معدنی، ساختمانی، خدماتی، آموزشی و...

5ـ1 قرارداد كار چیست؟

عبارت است از قرارداد كتبی یا شفاهی كه به موجب آن كارگر در قبال دریافت حق‌السعی كاری را برای مدت موقت یا مدت غیرموقت برای كارفرما انجام می دهد.

كارهایی كه طبیعت آنها جنبه ی مستمر دارد، در صورتی كه مدتی در قرارداد ذكر نشود قراداد دائمی تلقی می شود، هر گاه قرارداد برای مدت موقت و یا برای انجام كار معین منعقد شده باشد هیچ یك از طرفین به تنهایی حق فسخ آن را ندارد. برای اینكه قرارداد بین كارگر و كارفرما صحیح باشد رعایت شرایط ذیل الزامی است.

1ـ مشروعیت مورد قرارداد. 2ـ معین بودن موضوع قرارداد 3ـ عدم ممنوعیت قانونی و شرعی طرفین در تصرف اموال و یا انجام كار مورد نظر.

بنابراین قرارداد كار علاوه بر مشخصات فوق الذكر بایستی حاوی موارد ذیل باشد:

1ـ حقوق و مزد مبنا 2ـ ساعات كار و مرخصی و تعطیلات 3ـ محل انجام كار

4ـ تاریخ انعقاد قرارداد 5ـ مدت قرارداد چنانچه برای مدت معین باشد. 6ـ موارد دیگری كه عرف و عادات شغل و محل ایجاب می كند.


6ـ1 تعلیق قرارداد كار چیست؟

چنانچه تعهدات یكی از طرفین موقتاً متوقف شود كار به حالت تعلیق درمی آید و پس از رفع آن قرارداد كار با احتساب سابقه خدمت و از لحاظ بازنشستگی و افزایش مزد به حالت اول برمی گردد اگر چنانچه كارگری توقیف گردد و توقیف وی منتهی به حكم محكومیت نشود در مدت توقیف قرارداد به حالت تعلیق درمی آید و كارگر پس از رفع توقیف به كار خودباز می گردد. اگر توقیف كارگر به سبب شكایت كارفرما باشد و این توقیف در مراجع حل اختلاف منتهی به حكم محكومیت نگردد، مدت آن جزء سابقه خدمت كارگر محسوب می شود و كارفرما مكلف است علاوه بر میزان ضرر و زیان وارده كه مطابق حكم دادگاه به كارگر می پردازد، مزد و مزایای وی را نیز پرداخت كند و تا زمانی كه تكلیف كارگر از طرف مراجع حل اختلافات مشخص نشده باشد كارفرما بایستی برای رفع احتیاجات خانواده وی حداقل 50 درصد از حقوق ماهیانه او را به طور علی‌الحساب به خانواده‌اش پرداخت نماید. ولی اگر كارفرما پس از رفع حالت تعلیق از پذیرفتن كارگر خودداری كند این عمل حكم اخراج غیرقانونی تلقی

می شود و كارگر حق دارد مدت 30 روز به هیات تشخیص مراجعه نماید و اگر كارفرما نتواند ثابت كند كه نپذیرفتن كارگر مستند بر دلایل موجه بوده است به تشخیص هیات مزبور مكلف به بازگرداندن كارگر و پرداخت حقوق و یا مزد وی از تاریخ مراجعه به كارگاه می باشد و اگر بتواند آن را اثبات كند به ازای هر سال سابقه كار بایستی معادل 45 روز آخرین مزد به وی پرداخت نماید و اگر چنانچه كارگر بدون عذر موجه در حداكثر 30 روز پس از رفع حالت تعلیق آمادگی خود را برای انجام كار به كارفرما اعلام نماید و یا پس از مراجعه و ممانعت كارفرما به هیات تشخیص مراجعه نكند مستعفی شناخته می شود و كارگر حق اخذ سنوات به ازاء هر سال یك ماه آخرین حقوق را دارد.

7ـ1 جبران خسارت و پرداخت مزایای پایان كار

طبق ماده 29 قانون كار در صورتی كه بنا به تشخیص هیأت حل اختلاف كارفرما موجب تعلیق قرارداد از ناحیه كارگر شناخته شود كارگر استحقاق دریافت خسارت ناشی از تعلیق را خواهد داشت و كارفرما مكلف است كارگر تعلیق از كار را به كار سابق وی بازگرداند. طبق ماده 31 چنانچه خاتمه قرارداد به لحاظ از كارفتادگی كار و یا بازنشستگی كارگر باشد كارفرما باید بر اساس آخرین مزد كارگر به نسبت هر سال سابقه خدمت، حقوق به میزان 30 روز مزد به وی پرداخت نماید.

8ـ1 خاتمه قراردادكار

قراردادكار به یكی از طرق زیرخاتمه می یابد

1ـ فوت كارگر 2ـ بازنشستگی كارگر 3ـ از كارافتادگی كلی كارگر 4ـ انقضاء مدت در قرارداد كار یا مدت موقت و عدم تجدید سریع یا... 5ـ پایان كار در قراردادهایی كه مربوط به كار معین است 6ـ استعفای كارگر.

9ـ1 جرائم و مجازاتها

طبق ماده 172قانون كار، كار اجباری با توجه به ماده 6 قانون كار به هر شكل ممنوع است و متخلف علاوه بر پرداخت اجرالمثل كار انجام یافته و جبران خسارت با توجه به شرایط و امكانات خاطی و مراتب جرم به حبس از 91 روز تا 1 سال و جریمه نقدی معادل 50 تا 200 برابر حداقل مزد روزانه محكوم خواهد شد.برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

دانلود بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس با word, پروژه word بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس, دانلود سورس بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس با word, سیستم بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس با word, مدیریت بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس به زبان word, بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس با word, پروژه دانشجویی بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس, بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس به زبان word, بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس در word, سیستم بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس تحت word, دانلود پروژه بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس با فایل ورد (word), پروژه فایل ورد (word) بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس, سورس پروژه بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس به زبان word, بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس با فایل ورد (word), پروژه فایل ورد (word) بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس, بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس به زبان فایل ورد (word), بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس در فایل ورد (word), سیستم بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس تحت فایل ورد (word), دانلود پروژه بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس با word, پروژه بررسی سیستم حسابداری حقوق و دستمزد شركت بسته بندی پاژ پارس به زبان فایل ورد (word), سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,
Copyright © 2014 papers.cpro.ir